اخبار مهم
مالکان محترم خودروهای فرسوده:با توجه به کلاهبرداری های اینترنتی ماههای اخیر،خواهشمند است از وارد کردن اطلاعات شخصی خود در سایتهای مشابه جدا خودداری نمائید.عواقب این سوء استفاده مشمول مالک خودروی فرسوده خواهد شد.

طرح جایگزین خودروهای سنگین

kamion

به دنبال درخواستهای مکرر متقاضیان خودروهای فرسوده سنگین و نیاز امروز جاده های کشور در راستای حمل و نقل ، تفاهم نامه ای با حضور خودروسازان مطرح و بانکهای عامل به امضاـ رسیده است که جزئیات آن از اول خرداد ۱۳۹۴ بر روی سایت خودرو فرسوده قابل روئیت می باشد.

طرح جایگزین شامل تمام خودروهای سنگین(مینی بوس،کامیون،کشنده) می باشد.متقاضیان میتوانند با پیش ثبت نام در سایت نسبت به ادامه فرایند اسقاط و جایگزینی اقدام نمایند.جایگزین ،تنها شامل خودروهای موجود می باشد و متقاضیان میتواند بعد از تشکیل پرونده ، احراز هویت و اسقاط خودرو با در دست داشتن معرفی نامه از طرف مرکز جهت دریافت خودروی سنگین خود به خودروساز مراجعه نمایند.

این طرح ابتدا در تهران و پس از آن در کل کشور اجرا خواهد شد.تمام مالکان خودروهای فرسوده با پیش ثبت نام ،میتوانند در اولویت جایگزینی قرار بگیرند.

ثبت نام خودروهای سنگین آغاز شد

images (1)

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از افزایش ارزش گواهی اسقاط خودروهای سنگین و تاکسی های فرسوده خبر داد .سید مجتبی شفیعی تعداد خودروهای سنگین فرسوده ای که از ابتدای اجرای طرح جایگزینی تاکنون اسقاط شده است ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه برشمرد و گفت: نداشتن توجیه اقتصادی برای مالکان این نوع خودروها مهمترین علت ناموفق بودن این طرح است…

(بیشتر…)

شرایط طرح ویژه جایگزینی خودروهای فرسوده

images

طرح جایگزینی* کلید به کلید * خودروهای فرسوده به مدت محدود کلید خورد.تمام متقاضیان محترم در استانهای تهران،البرز و قم در مرحله اول میتوانند نسبت به ثبت نام و استفاده از تسهیلات اقدام نمایند.ارزش گواهی اسقاط در این طرح بالاترین ارزش محاسبه و از قیمت خودروی صفر کسر میگردد.متقاضیانی که ثبت نام اینترنتی کرده و کد رهگیری دریافت نموده اند در اولویت می باشند…

(بیشتر…)

ضرب الاجل استاندارد تهران در مورد خودروهای فرسوده

hashemi

استاندار تهران با اشاره به تاثير ۲۰ درصدي خودروهاي عمومي فرسوده در آلودگي هواي تهران، گفت: بايد در خصوص اين خودروها حرکتي ضربتي انجام شود و از رده خارج شوند.به گزارش ايسنا، سيد حسين هاشمي در خصوص تشکيل کميته اضطرار آلودگي هواي تهران گفت: تشکيل جلسات اين کميته منوط به درخواست وزارت بهداشت است که امسال چنين درخواستي تا به حال دريافت نکرده‌ايم. (بیشتر…)